بازتاب انتخابات مجلس شورای اسلامی

کارشناس بی‌بی‌سی: اصلاح طلبان در ۳ لیست در انتخابات حضور دارند

کارشناس شبکه بی بی سی عربی در گفت‌وگویی تلویزیونی تاکید کرد که همه جناح‌ها رهبری را قبول دارند و اختلاف درباره میزان تائید و رد برنامه‌ها و مسیری که احمدی نژاد رئیس جمهور ایران درپیش گرفته است، وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن(ع) البرز به نقل از فارس، انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران امروز در رسانه های مختلف جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

شبکه بی بی سی عربی در ارتباط زنده تلویزیونی با حسن صدقیان کارشناس مسائل سیاسی به بررسی ابعاد انتخابات امروز مجلس شورای اسلامی در ایران پرداخت.

 صدقیان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا انتخابات امروز رقابت اصولگراها با اصولگراهاست، به بی بی سی گفت: اصلاح طلبان با اینکه گفته اند در انتخابات لیستی ارائه نمی‌دهند ولی نامزدهای اصلاح طلب در سه لیست مختلف حضور حضور دارند و در پارلمان نیز اقلیت را در اختیار دارند ولی در مجموع رقابت اصلی بین گروه‌ها و شخصیت‌های اصولگراست.

 وی افزود: این انتخابات به تشکیل جناح‌های جدید و طیف‌های نو در مجلس خواهد انجامید و باور دارم که اختلافات کنونی بین گروه های اصولگرا درباره موضع‌شان در قبال سابقه 5 سال گذشته دولت احمدی نژاد رئیس جمهور ایران است.

 صدقیان با رد اظهارات مجری بی بی سی که مدعی بود اختلاف بین جناح‌های اصولگرا درباره پایبندی به ولایت فقیه است، تاکید کرد که همه جناح‌ها رهبری را قبول دارند و اختلاف درباره میزان تائید و رد احمدی نژاد رئیس جمهور ایران و برنامه‌ها و مسیری که وی درپیش گرفته است، وجود دارد.

این کارشناس پیش بینی کرد که در انتخابات بعدی نمی‌توان انتظار پهن شدن فرش قرمز برای یک لیست خاص داشت و اقلیت های متعددی وارد مجلس خواهند شد.

صدقیان تاکید کرد که جناح‌های خارج از جریان اصولگرایی تشکیل خواهد شد و مجلس جدید شاهد طیف‌ بندی‌های جدیدی خواهد بود.

https://golestan.koolebar.ir/node/5982

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.