لیگ سه کشور و مصائبی که هر سال تکرار می شود/ فوتبال استان در انتظار حمایت

هر ساله با فرا رسیدن مرداد و شهریور زمزمه های حضور نماینده فوتبال استان در لیگ سه کشور به گوش می رسد. زمزمه هایی که بیش از این که امیدوار کننده باشد مایوس کننده است.

به گزارش کوله بار گلستانا به نقل از قابوس نامه، اولین دغدغه نماینده استان بحث مالی است. بحثی که نقل محافل فوتبالی به حساب می آید و اغلب بی نتیجه و بی سرانجام پایان می پذیرد.

امسال نیز همانند سنوات گذشته می خواهیم در لیگ سه کشور نماینده داشته باشیم اما نمی خواهیم مشکلات ادوار گذشته را با خود یدک بکشیم.

مشکلاتی که در سالیان اخیر پای ثابت فوتبال استان بوده است. در سال جاری دارایی گز نماینده استان در مسابقات لیگ سه کشور است. تیمی برخواسته از روستایی واقع در غربی ترین نقطه استان.

به نظر شما اگر این تیم مورد حمایت قرار نگیرد آیا سرنوشتی بهتر از استیل البرز آق قلا،استقلال جوان خان ببین و کشاورز علی آباد خواهد داشت؟

هدف گذاری نامناسب،انتظارات نابجا و عدم حمایت مسئولین از عمده دلایل نتیجه نگرفتن تیم های لیگ سه استان ما در سالیان اخیر هستند.

در ادامه عدم ایجاد کار گروه تخصصی جهت آسیب شناسی و هم چنین برنامه ریزی برای سال های آینده نیز مزید بر علت شده است.

یادمان نرود نتیجه گرفتن این تیم ها می توانست تاثیر بسزایی در سلامت سازی ورزش استان و افزایش سطح فعالیت فوتبال استان داشته باشد هر چند که ما در فوتبال پایه جزء خوبان کشورمان هستیم.

در بررسی اجمالی ناکامی ها،همیشه رد پایی از مسائل مالی و عدم حمایت مسئولین در میان بوده است. در بحث مالی باید گفت چون استان ما صنعتی نیست و از طرفی فوتبال ورزشی پرهزینه است مدیران باشگاه ها به مشکل بر می خورند.

از طرفی بخش خصوصی نیز وارد هر عرصه ای شود سود آن کار را نیز در نظر می گیرد و به دلیل اینکه فوتبال در استان گلستان سودی برای این بخش ندارد آن ها نیز رغبتی به سرمایه گذاری و هزینه در فوتبال از خود نشان نمی دهند.

مسئولین استان می توانند معدود شرکت ها و کارخانه جات استان را با تشویق های مالیاتی به حمایت از فوتبال استان ترغیب نمایند.

در این رابطه چندی پیش سرمربی تیم بانوان سپیدار قائمشهر حاضر در رقابت های لیگ برتر بانوان کشور اذعان داشت در حال مذاکره با شرکتی در استان گلستان جهت اسپانسری تیم هستیم!

سوال اینجاست اگر شرکت ها و کارخانه جات داخل استان تمایل به اسپانسری ورزشی دارند چرا مسئولین آن ها را ترغیب نمی کنند در استان خودمان سرمایه گذاری و هزینه  نمایند؟

لیگ سه چندی دیگر از راه خواهد رسید و با شرایط و اوضاع حاکم بر نماینده استان در رقابت های امسال بعید به نظر می رسد این تیم سرنوشتی فارغ از سرنوشت استیل البرز آق قلا،استقلال جوان خان ببین و کشاورز علی آباد داشته باشد.

هر چند زمزمه های ورود تیمی از لیگ دو به استان شنیده می شود اما وقتی در حمایت از تیم لیگ سه مانده ایم چگونه می توان از تیم لیگ دو حمایت کرد؟ حال جلسات هم اندیشی به اندازه انگشتان دو دست برگزار شود!

از مسئولین ارشد استان انتظار می رود حداقل امکانات را برای تیم بومی و محلی دارایی گز فراهم نمایند تا بیش از این شاهد شکست فوتبالمان در لیگ سه و ناامیدی فوتبال دوستان نباشیم.

هیات فوتبال استان گلستان نیز هر چند کارش تیم داری و باشگاه داری نیست اما می تواند چتر حمایتی خود را بر سر این تیم پهن و قوت قلب مدیران آن باشد. این هیات در سالیان اخیر ثابت کرده در حد توان از نمایندگان استان حمایت می کند.

امیدواریم امسال سرنوشت برای نماینده استان در لیگ سه کشور شرایطی متفاوت را رقم زند و مسئولین ارشد استان بدون شک در این زمینه نقشی کلیدی ایفا خواهند کرد.

یاد حکایتی افتادم که می گوید《در قدیم و ندیم ها اسب یکی از خلفا گم شده بود،دربار خلیفه اعلام کرد که هرکس آن را پیدا کند خود آن اسب را به عنوان مژدگانی به او می دهند، پرسیدند خوب اگر قرار است همان اسب را به او بدهند چرا این همه سر و صدا و اعلامیه و اطلاعیه را پخش می کنند؟ گفتند فقط می خواهند به اتفاق وزرایش یکجا با آن یابنده عکس یادگاری بگیرند!》

متاسفانه نوع حمایت مسئولین از تیم های استان در لیگ سه در سالیان اخیر دقیقا مصداق همین داستان است. اگر قرار است کارخانه ای یا سازمانی پیدا شود که برای تیم ها هزینه کند،برای مسئولین فقط افتخار سلفی گرفتن با جوانان گمنام و بومی عاشق فوتبال می ماند و بس! مشکل اصلی همان یابنده است که نمی تواند اسب خلیفه را بیاید و گرنه نیازی به اعلامیه و نامه نگاری مسئولین نبود.

به فکر دارایی گز باشیم قبل از آن که موعد نوش دارو سر برسد.

به قلم سیدامین حسینی

https://golestan.koolebar.ir/node/9677

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.