جانشین بسیج اساتید کشور در گرگان:

بسیج اساتید برای حل مشکلات و اجتماعی کردن علم وارد میدان شده است

جانشین بسیج اساتید کشور گفت:بسیج اساتید برای حل این مشکلات جامعه و اجتماعی کردن علم وارد میدان شده است.

به گزارش  کوله بار گلستان ازگرگان:؛ محمدرضا ابن‎الدین‎ امشب در همایش متمرکز سالروز بسیج اساتید استان گلستان که در سالن خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد، اظهار کرد: بعد از انقلاب همواره دغدغه ارتباط دانشگاه و صنعت را مطرح می کردیم که چرا علم در کشور ما اجتماعی نیست و مشکل جامعه را حل نمی می کند.

وی افزود: بسیج اساتید برای حل این مشکل و اجتماعی کردن علم وارد میدان شده است.

جانشین بسیج اساتید کشور تصریح کرد: مراکزآموزشی تخصصی دستگاه ها در اعتراض به این معضل دانشگاه فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه رابطه علم با انقلاب اسلامی ضعیف است، بیان کرد: بعد از جنگ دوره‌های آموزشی شکل گرفت و دانشگاه‌ها تقویت شد در دهه سوم انقلاب اسلامی نگاه پژوهشی تقویت و دوره های تکمیلی شکل گرفت و در دهه چهارم اندیشکده‌ها شکل گرفت.

59 اندیشکده در کشور فعالیت می کنند

ابن‌الدین سهم ایران را از 5هزار و 600 اندیشکده در جهان را 59 مورد بیان کرد و افزود: 2هزار 500 مورد آن در امریکا فعالیت می کند .

وی با بیان اینکه اندیشکده ها مغزمنفصل حاکمان یک کشورهستند، ادامه داد: پژوهشکده ها دارای یک کارفرما دارد اما اندیشکده‌ها ماموریت تعیین راهبردهای حل مساله و تدوین راهبرد را دارند.

این مقام مسئول با بیان این سوال که رابطه ما به عنوان استاد بسیجی با دولت ها چگونه است، گفت: امروزه دولت‌ها توسط احزاب اپوزوسیون نقد می‌شوند.

ابن‌الدین گفت: ما در تفکر دینی نظام امر به معروف و نهی از منکر، مردم به مردم، مردم به حاکمان و حاکمان نسبت به مردم داریم که بخش میانی آن مغفول مانده اند که بسیار مهم است.

هیچ کس مستحق تر از اساتید بسیجی برای نقد تخصصی و عالمانه در مسائل کشور نیست

وی به وظیفه اندیشکده‌ها با عنوان نقدکننده علمی حاکمان و اصلاح سیستم موجود اشاره کرد و افزود: هیچ کس مستحق تر از اساتید بسیجی برای نقد تخصصی و عالمانه جهت رصد موضوعات تخصصی جاری و ارائه راه حل نیست.

راه اندازی اندیشکده‌های ملی و استانی در سازمان بسیج اساتید

این استاد دانشگاه در ادامه از برنامه ریزی راه اندازی اندیشکده‌های ملی و استانی در این سازمان خبرداد و گفت: اندیشکده‌های ملی توسط دانشگاه‌های اعلم مسائل ملی کشور را رصد می‌کنند و در سطح استانی هر کانون در دانشگاه خود مسائل بومی خود را رصد مورد تحقیق قرار داده و یافته‌های خود را در اختیار کارگزاران نظام قرار دهند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بسیجی در انقلاب اسلامی روزی در تهدید سخت، نیمه سخت و امروز در جبهه نرم حضور دارد و امروز در آغاز دهه پنجم انقلاب با ابزار علم به دفاع از انقلاب اسلامی می پردازد.

اساتید بسیجی رهبران فکری جامعه

وی اساتید بسیجی را رهبران فکری جامعه برشمرد و بیان کرد: شهید چمران با چهره چندجانبه علمی، ایمانی و عرفانی پرداخت به همین دلیل ما دنباله ‌رو این شهید بزرگوار هستیم.

ابن‌الدین اذعان کرد: چنانچه کارگزاران در تعریف مسئله مشارکت داشته باشند به احتمال زیاد در بکارگیری نتایج آن نیز مشارکت خواهند کرد.

خواسته مردم باید از زبان اساتید دانشگاه ها بیرون آیند نه سلطنت طلب ها و مارکسیست ها

وی ابراز کرد: خواسته و مشکلات مردم باید از زبان اساتید دانشگاه ها بیرون آیند نه سلطنت طلب ها و مارکسیت ها، چنانچه به زبان عالمانه و علمی ما گفته نشود کسان دیگری اقدام می کنند بنا براین باید مطالبه گر و زبان گویای مردم باشیم.

جانشین بسیج اساتید کشور افزود: دو موضوع "زیست بوم" و "ترکیب و وحدت بین اقوام مختلف" به عنوان موضوعات محوری در استان شناسایی شده است که باید به آینده پژوهی در مورد آن بپردازیم.

برگزاری همایش بین المللی با همسایگان دریای خزر

وی بیان کرد: براین اساس امسال اندیشکده زیست بوم بسیج اساتید استان گلستان همایش بین‌المللی با همسایگان دریای خزر برگزار می‌کند و هر کشوری که در این زمینه دارای فکر و اندیشه است در این همایش شرکت خواهد کرد.

ابن الدین استان گلستان را یکی از پیش روترین بسیج اساتید در کشور دانست افزود: طرح مسجدمحوری توسط اساتید بسیجی در گلستان یکی از موفق ترین طرح های عملیاتی د رکشور شناخته شده است.

وی بیان کرد: تقویت جبهه انقلاب اسلامی یکی از دغدغه‌ها است و کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی را دارند باید کنارهم بیایند این درحالی است که متاسفانه فقط در زمان انتخابات حضور بی ثمر دارند، بنابراین جبهه انقلاب اسلامی با هدایت اساتید بسیجی و ائمه جمعه و جماعات و دستگاه‌های مرتبط یک تشکل شکل دهند.

جانشین بسیج اساتید کشور در خاتمه به راهیان نور اساتید اشاره کرد و گفت: در راهیان نور علم و فناوری و تورهای علمی چپ و راست معنایی ندارد و زبان مشترک علمی دارند که این تفکر در حال گسترش است.

انتهای پیام/

https://golestan.koolebar.ir/node/9348

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.