مسئول جدید سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج معارفه شد؛

سردار سلیمانی: سبک زندگی ایرانی اسلامی از ماموریت های مهم فرهنگی بسیج تلقی می شود

اردو، راهیان نور و گردشگری هر کدام از مولفه های مهم و اصلی در شکل‌ گیری بسیج، در توسعه و تقویت بسیج و در اعتلاء بسیج محاسبه می شود/بیش از چهار میلیون نفر دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی از راهیان نور مجازی بهرمند خواهند شد. راهیان نور به بلوغ رسیده و یک شبکه دویست هزار نفری مردمی دست اندر کار راهیان نور هستند.

به گزارش کوله بار: جلسه تکریم سردار یعقوب سلیمانی و معارفه سردار عباس مطهری به عنوان مسئول جدید سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج در سالن جلسات سازمان بسیج مستضعفین و به صورت تصویری با سپاه های استانی برگزار شد.

سردارغلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به وظایف مهم سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج گفت: در زمینه اردو، راهیان نور و گردشگری مطالب زیادی هست که میتوان ذکر کرد اما همه این مطالب در این جلسه قابل طرح نیست و همه ما بی تردید به این مسئله اذعان داریم که اردو، راهیان نور و گردشگری هر کدام از مولفه های مهم و اصلی در شکل‌ گیری بسیج، در توسعه و تقویت بسیج و در اعتلاء بسیج محاسبه می شود و باید در حد و اندازه لازم به این موضوعات توجه شود خصوصا بعضی از مولفه ها که توسط رهبر معظم انقلاب روی آنها تمرکز شده و در تدابیر معظم‌له به عنوان یک فناوری انقلاب اسلامی از آنها نام برده شده موثر است و از بسترهایی جذب محسوب می شود هم برای انتقال یک فرهنگ و مفاهیم فرهنگی  مهم و نقش آفرین است و هم برای نیروهای جذب شده چند ده میلیون جوان مومن  انقلابی پایه کار اثر بخش است.

سردار غلامرضا سلیمانی در ادامه افزود: چون سبک زندگی ایرانی اسلامی از ماموریت های مهم فرهنگی بسیج تلقی می شود و از اولویت بالایی برخوردار است تفریح سالم و نشاط هم در این زمینه تعریف می شود که این موضوعات هم در سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج تعریف می‌شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مشکلات به وجود آمده توسط ویروس کرونا در اردو، راهیان نور و گردشگری بسیج گفت: ان شاءالله باید آمادگی های لازم را داشته باشیم که بعد از فروکش کردن کرونا این برنامه ها از سر گرفته شود و زیر ساخت های این حوزه نیز باید تقویت شود که یکی از مسائل مهم بسیج اردو، راهیان نور و گردشگری باشد و مزار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از ظرفیت هایی است که به ما اضافه شده که تا سالیان زیادی از آن بهرمند خواهیم شد.

وی با اشاره به تلاش های سردار یعقوب سلیمانی در سمت فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج و مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج گفت: ایشان منشا خدمات بسیاری بوده اند و در این راه مجاهدت‌ها و تلاش های بسیار گسترده در این حوزه انجام داده اند و اینکه تجربیات بسیار گران سنگی در این خصوص دارند  که در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه فعالیت خواهند داشت تقدیر میشود  و از طرفی سردار عباس مطهری که در سمت های مختلف تلاش های ارزنده ای چه در سطح سپاه استانی و چه در اقشار بسیج داشته اند به عنوان مسئول جدید سازمان اردویی،  راهیان نور و گردشگری بسیج معرفی می شوند.

سردار یعقوب سلیمانی نیز در این مراسم به توسعه کمی و کیفی راهیان نور در دهه گذشته اشاره کرد و گفت: ظرفیت 200/10 نفری اسکان راهیان نور به 000/120  ارتقاع پیدا کرده و هر چه در این عرصه کار شده خادمی، جهادی، دلی بوده و همه کارها در پیشگاه خداوند متعال ثبت شده و همه تلاش کردند کار گروهی انجام شده کار یک فرد نبوده تیمی عمل شده و به حمد الله راهیان نور به بلوغ رسیده و یک شبکه دویست هزار نفری مردمی دست اندر کار راهیان نور هستند و در موضوعات دیگر هم خیلی کار شده در مراسم اربعین حسینی در برنامه نمایش باز سازی واقعه غدیر خم که از یک نقطه در کشور شروع و در کل کشور فراگیر شد و مخاطبین چند میلیونی دارد در موضوع خادمین شهدا و آموزش مدیران کاروان های بسیج هم خیلی کار شده است بیش از ۸۰۰ گروه جهادی در سال جاری ایجاد شد و در عرصه های مختلف در حال فعالیت هستند

سردار یعقوب سلیمانی با اشاره به راهیان نور مجازی دانش آموزی گفت: با هماهنگی هایی که با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته بیش از چهار میلیون نفر دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی از راهیان نور مجازی بهرمند خواهند شد.

وی در ادامه در مورد گردشگری گفت: در خصوص گردشگری تعالی بخش پیشرو بوده ایم و با نهادهای مرتبط تفاهم نامه همکاری زیادی انجام شده و تعالی بسیج در بستر اردو رقم می‌خورد و سازمان اردویی نیاز به توجه بیشتر دارد.

یعقوب سلیمانی با اشاره به مکتب حاج قاسم سلیمانی گفت: کارهای ارزشمند ۴۰ ساله و مکتب حاج قاسم سلیمانی با شهادت ماندگار شد او انسان هایی را تربیت کرد که جبهه مقاومت را حفظ خواهند کرد و حاج قاسم با شهادت نمرد بلکه خود احیاگر شد چه انسان ها، چه دل ها و چه جریان هایی که با شهادت حاج قاسم احیا شدند؛ گفتمان، مردم داری، اخلاق و حریت، مکتب فکری و رفتاری حاج قاسم همه احیاگر هستند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص راهیان نور گفت: مقام معظم رهبری مدظله العالی از فعالیت های راهیان نور ابراز خرسندی کردند و بیانات زیادی در این خصوص دارند.

یعقوب سلیمانی در پایان از همه همکاران دست اندر کاران راهیان نور تشکر کردند و خواستند که همانگونه که تا اینجا کار همراه بودند از این پس نیز با تلاش فراوان کارها را به پیش ببرند.

سردار عباس مطهری  هم در این مراسم درباره اهمیت راهیان نور گفت: راهیان نور مورد تاکید موکد مقام معظم رهبری مدظله العالی است و چندین سفر  به یادمان های دفاع مقدس داشته‌اند  که در سال ۱۳۹۵ نقطه عطفی در راهیان نور بود که به تاکید ایشان سند ملی راهیان نور تدوین شد و در مورد گردشگری نیز در سفر های استانی اشارات فراوانی به موضوع گردشگری داشته اند.

Image removed.

سردار مطهری در ادامه گفت: یکی از لجمن های بسیج سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج است که ارتباط مستقیمی با بدنه مردمی نظام دارد و در تولید سرمایه های اجتماعی بسیار موثر است که نیاز به حمایت بیشتر از این سازمان وجود دارد و ان شاءالله همه دوستان کمک کنند تا با قوت این راه را ادامه بدهیم و اردوهای محله محور را در دستور کار قرار باشد و بتوانیم این فناوری که مد نظر مقام معظم رهبری است محقق سازیم که ایشان فرمودند کار های زیاد و خوبی شده ولی جای کار زیادی هم وجود دارد.

مسئول سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج در ادامه گفت: خداوند توفیق عنایت فرموده به کارکنان سازمان اردویی که به گفته امامین انقلاب به سه گروه خدمت میکنیم، یکی از این گروه ها شهدا هستند و دیگری بسیجیان و سوم مردم هستند که تاج افتخار خدمتگزاری در این سه بخش به این مجموعه اهدا شده که ان شاءالله سربلند از این سنگر به فضل الهی و عنایت شهدا و کمک بسیجیان و مردم بیرون بیاییم.

سردار مطهری در پایان گفت: در راهیان نور ما مستقیم با شهدا کار داریم و ما به صورت عینی و عملی با الگو های رفتاری که شهدا هستند ارتباط  داریم و از همه همکاران و دست اندر کاران درخواست میکنم به صورت تیمی و همدلانه کار ها را به پیش ببریم.

Image removed.

Image removed.

https://golestan.koolebar.ir/node/4444469

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.