این مطلب ۱۵ بار خوانده شده

بازدید کارشناسان اتریشی از زیستگاه‌های حیات وحش گلستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: کارشناسان اتریشی از زیستگاه‌های حیات وحش استان بازدید کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کله بار گلستان :عبدوس مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛ افزود: کارشناسان و معاون سازمان حفاظت و پارک‌های ملی وزارت توسعه و پایدار کشور اتریش در سفر خود به گلستان از برخی زیستگاه‌های حیات وحش استان دیدن کردند.

وی اضافه کرد: این گروه ۱۰ نفره از بخش‌های تحقیقاتی، بین الملل،کارشناسان محیط طبیعی و محققان سازمان حفاظت و پارک‌های ملی وزارت محیط زیست اتریش است.

عبدوس گفت: در این بازدید یک روزه این گروه تحقیقاتی از جزیره آشوراده، پهنه آبی خلیج گرگان، نوار ساحلی بندرترکمن و محدوده پارک ملی گلستان دیدن کردند.

ویکتوریا هاسبر معاون سازمان حفاظت و پارک‌های ملی وزارت توسعه و پایدار کشور اتریش این سفر تحقیقاتی را در راستا یاداشت تفاهم بین ایران و اتریش در سال ۲۰۱۵ دانست و گفت: در این راستا در دو نوبت کارشناسان حفاظت محیط زیست ایران به اتریش آمده و از مناطق حفاظتی این کشور دیدن کردند.

در سال ۹۵ گروهی ۱۲ نفره از محیطبانان و مسئولان محیط زیست ایران با سفر به اتریش ضمن شرکت در سمینار و کارگاه‌های آموزشی از چهار پارک ملی این کشور دیدن کردند و در خصوص نحوه حفاظت و مدیریت پارک‌های ملی، تعامل با ذینفعان و مشارکت مردم حاشیه پارک، نحوه بودجه ریزی، درآمدزایی، آموزش محیط بانان، ساختار‌های مدیریتی پارک، طبیعت گردی بحث و تبادل نظر شد

این گروه تحقیقاتی از زیستگاه‌های حفاظت شده و پارک‌های ملی ایران در استان‌های مختلف دیدن کرده اند.

انتهای پیام/ق

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.