این مطلب ۱۱۰ بار خوانده شده

معاون فرهنگی سپاه در جشنواره ملی سرود بسیج در شیراز:

معاون فرهنگی، اجتماعی سپاه گفت: دشمن و رسانه های تحت تاثیرش این طور وانمود می کنند که اسلام، انقلاب و عناصر انقلابی با موسیقی مخالفند. باید در جواب آنها بگوییم که ما با موسیقی مخالف نیستیم، با فحشا مخالفیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کوله بار گلستان به نقل از خبرگزاری بسیج :سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی، اجتماعی سپاه در جشنواره ملی سرود بسیج در شیراز گفت: در ماه های اخیر تلاش گسترده رسانه ای صورت گرفت تا اینگونه القا کند که انقلاب و جریان انقلابی بر کشور با موسیقی مخالف است، در حالی که این القائات و ادعاها، سناریوهای طراحی شده در ستادهای دشمن است.

 

وی ادامه داد: اسلام و انقلاب نه تنها هیچ تعارضی با موسیقی تعالی بخش ندارند بلکه سرود و موسیقی جایگاه رفیعی در پیشبرد فرهنگ انقلاب اسلامی داشته و دارند و باید گفت که پیروزی انقلاب اسلامی با پخش یک موسیقی انقلابی از رسانه ها اعلام شد.همان سرود "الله اکبر" که شنیده ام در اینجا از او تجلیل کرده اید، همچنین موسیقی که در رثای شهید مطهری سروده و در محضر امام راحل اجرا شد و صدا و سیما بخش گسترده ای از این موسیقی را دارد.

 

 سردار نقدی تاکید کرد: همه نهاد ها و موسسات انقلاب در برنامه های فرهنگی خود از موسیقی بهره می گیرند، با این وجود می بینید مرتب القا می کنند که امام جمعه محترم مشهد با موسیقی مخالف است و این نشان می دهد که این جریان های سیاسی،مردم را نادان فرض کرده اند، چرا که مردم می بینند که هر روز در مشهد در برنامه های مختلف از موسیقی استفاده می کنند و حتی در سالن های اجتماعات آستان قدس رضوی سرود خوانده شده و موسیقی نواخته می شود ولی دشمن و رسانه های تحت تاثیرش این واقعیات را پنهان می کنند و این طور وانمود می کنند که اسلام، انقلاب و عناصر انقلابی با موسیقی مخالفند. باید در جواب آنها بگوییم که ما با موسیقی مخالف نیستیم، با فحشا مخالفیم.

 

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه تنها با موسیقی مخالفتی نکرده بلکه آن را تعالی بخشیده است، گفت: انقلاب اسلامی باعث شد که موسیقی کمتر شناخته شده کشور، امروز در جهان با استقبال گسترده روبرو شود و بنده در مواردی شاهد بودم که برخی غیر ایرانیانی که اصلا زبان فارسی بلد نیستند، بعضی سرودهای انقلابی را از اول تا آخر حفظ کرده اند و از بر می خوانند و این نشان می دهد که انقلاب اسلامی به موسیقی فاخر عزت بخشید و آن را بین المللی کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: آنهایی به موسیقی ظلم می کنند که آن را با فحشاء و گناه در می آمیزند و برهنرمندان است که موسیقی را از دست این جریانات نجات دهند چرا که موسیقی ابزاری است برای انتقال اندیشه، فکر و وسیله ای برای انعکاس احساسات و عواطف پاک است و به گفته مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای؛«هنر موسیقی تلفیقی از دانش، هنر و فطرت خدادادی است.»

 

سردار نقدی با اشاره به اینکه باید از ابزار موسیقی برای تعالی انسان، تقرب به خدا استفاده شود، ابراز داشت: این ابزار می تواند در جهت عزت و کرامت انسان، همچنین تقویت روح ایستادگی در مقابل ظالمان و زورگویان بکار گرفته شود و در این صورت موسیقی نه تنها گناه نیست، بلکه ثواب هم دارد اما اگر این ابزار برای در هم شکستن کرامت و فضیلت انسان بکار گرفته شود و اسبابی برای نفس شیطان گردد، در این صورت هنر نیست و جنایت است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه ادامه داد: مشکل ما گناه است نه موسیقی؛ مشکل آن موسیقی است که زمینه ساز فساد و تجاوز و بی عفتی می گردد و جا دارد که همه اهالی هنر و موسیقی در مقابل این جرایان صف آرایی کنند و نگذارند ساحت مقدس هنر به تباهی آلوده شود، چرا که آن موسیقی دستاویز شده در دست ظالمان و شیطان صفتان، منفور است.

 

وی با اشاره به اینکه آن نوع موسیقی که بی حیایی و بداخلاقی را گسترش می دهد، محکوم است اما موسیقی اصیل و پایبند به ارزش ها و اصالت های هنر خوب است، افزود: سرود و موسیقی آرام بخش که هم آهنگ با لطافت است، سرود و موسیقی که صدای تپش قلب کودکان مظلوم و معصوم را زیر بمب های وحشیانه امریکا به امواج خروشان برای شناساندن ستمگران تبدیل کند، سرود و موسیقی که صداقت در راستی و صراحت و درستی را ارج می دهد، موسیقی هم آهنگ با فطرت است که برای همیشه ماندگار می ماند، اما آیا موسیقی ماندگار تر از بانک اذان که قرن ها مانده و خواهد ماند و هر صبح و شام بر گلدسته ها سروده می شود، دیده اید؟ آن چیزی که برازنده ی جامعه هنری کشوری چون ایران با فرهنگ و تمدان است، موسیقی فاخر منطبق بر چنین ارزش هایی است.

 

سردار نقدی خاطر نشان کرد: آنهایی که ساحت مقدس هنر را به گناه می آوریزند، هر چند ممکن است در ایران اسلامی که نظام با این مفاسد مخالف است ژست آزادی خواهی بگیرند و خود را مصداق هنر جلوه دهند اما همه می دانند که این گروه جز ابزاری برای سیاست بازان نیستند و در پیشگاه بشریت برای همیشه شرمنده خواهند بود.
 

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به اینکه موسیقی باید سرود صیقل دهنده روح انسان و عمق بخشی ایمان و راسخ کردن عزم ها در نبرد با پلیدی ها باشد، گفت: آن موسیقی که آزادی بشر از قید و بندها باشد و شفا بخش قلب های مجروح مستضعفان به بنده کشیده شده باشد از نظر ما موسیقی ارزشی و ماندگار است و خوشبختانه این هنر در بسیج ریشه ای عمیق دارد و بسیاری از پایگاه های بسیج از دیرینه گروه های سرود تشکیل داده اند.

 

سردار نقدی ادامه داد: این جشنواره هم به نمادی از این هنر انقلابی تبدیل شده است و امسال شاهد بودیم که سرود بسیج از بیان مقام معظم ولایت امام خامنه ای عزیز در رسانه ملی تایید و تقدیر شد که این افتخار بزرگی برای بسیج است و از همه دست اندرکاران این جشنواره و کارهای خوبی که در آن ارائه گردیده است تشکر می کنم و امیدوارم که این مسیر تعالی بخش در موسیقی کشور ادامه پیدا کند و در مقابل حرکت انحرافی و استفاده ابزاری از موسیقی بایستد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.