این مطلب ۳۰ بار خوانده شده
معاون فرهنگی مرکز آموزشی امام رضا (ع) در گفتگو با «بسیج»:

مرکز اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه نینوا گلستان

عباسی گفت: در حال حاضر طرح مهر درخشان و زیارت اولی ها با ظرفیت ۹۰۰ نفر در هر دوره در حال برگزار شدن است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش  کوله بار گلستان ، عباسی معاون فرهنگی مرکز آموزشی امام رضا (ع) در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بسیج گفت: در حال حاضر طرح مهر درخشان و زیارت اولی ها با ظرفیت ۹۰۰ نفر در هر دوره در حال برگزار شدن است.

وی افزود: افرادی که می آیند در دوره های سه روزه زیارت اولی ها هستند که با مشارکت آستان قدس رضوی و سازمان بسیج به مشهد مقدس می آیند.

معاون فرهنگی مرکز آموزشی امام رضا (ع) تصریح کرد: فعلا طرح مهر درخشان در حال اجرا شدن است که زیارت اولی ها از استان های مختلف سراسر کشور به مشهد می آیند و اسکان آنها با ما است و پذیرایی با آستان قدس رضوی می باشد. از برنامه های فرهنگی ما این است که بحث استقبال از اینها را در نظر گرفته ایم بحث افتتاحیه و آداب زیارت برای آنها گذاشتیم و اینکه در ایام جشن برای آنها برنامه داشته باشیم.

عباسی اظهار داشت: اینها افرادی هستند که تا به حال به مشهد مقدس مشرف نشده اند و از سنین مختلف هستند از کودک و خردسال گرفته تا سن ۹۰ سال که خود سپاه اینها را از جلسات قرآن و پایگاه ها شناسایی کرده و معرفی می کند.

معاون فرهنگی مرکز آموزشی امام رضا (ع) عنوان کرد: یک سری از دیگر کارهایی که ما انجام می دهیم در راستای خانواده است. ما هر فصلی برای خانواده ها یک اردو برگزار می کنیم یک اردو در نیشابور و یک اردو هم در خود مشهد برگزار کردیم ۸۰ درصد خانواده ها در این اردوها شرکت می کنند و برای خانواده ها مشاور هم دعوت می کنیم.

عباسی بیان کرد: در مسابقات قرآنی و فرهنگی نیز کار می کنیم در ایام مختلف ولادت و شهادت ائمه مسابقات داریم. اوقات فراغت برای بچه ها برنامه داشتیم بسیاری از بچه ها را در بحث های قرآنی به مراکز قرآنی و عده ای را به فرهنگسراها معرفی کردیم.

معاون فرهنگی مرکز آموزشی امام رضا (ع) گفت: کلاس های قرآنی و ورزشی و شنا نیز در این مرکز برگزار می شود. هدف این است که خانواده ها در دامن خود سپاه باشند فرزندان و خانواده های همکاران با هم آشنا می شوند. یکی از برنامه های آینده ما این است که تک تک به خانواده ها مشاوره دهیم تا مشکلات برطرف شود. در تابستان نیز ما بیشتر میزبان دوره های آموزشی دانش آموزی و دانشجویی هستیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.