این مطلب ۵۸ بار خوانده شده

مرکز اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه نینوا گلستان

حجت الاسلام پناهیان گفت: مجلس شهیدان، مجلس عزم کردن جزم هاست و هرکس بنا دارد تا احیا شود باید به مجلس شهدا برود؛ اسم «مؤمن» را خیلی‌ها یدک می‌کشند اما این شهیدان بودند که مؤمنان حقیقی‌اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش کوله بارگلستان به نقل ازخبرگزاری تسنیم؛ نخستین مراسم سالگرد شهید مدافع حرم، شهید جاویدالاثر محمود شفیعی در مهدیه اسلامشهر با حضور جمعی از فعالان جبهه انقلاب اسلامی برگزار شد. در ابتدای این مراسم وحید قاسمی، شاعر انقلاب اسلامی به شعرخوانی پیرامون شهدای مدافع حرم و اهل بیت پرداخت. پس از شعرخوانی وحید قاسمی، سه تن از دوستان شهید محمود شفیعی به نقل خاطراتی پیرامون شخصیت شهید پرداختند. مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همچون اصغر پیر احمدی و احمد صفری در این مراسم به مدیحه سرایی پرداختند.

در ادامه با حضور حجت الاسلام احمد پناهیان، حجت الاسلام نوروزی امام جمعه اسلامشهر، حجت الاسلام محمدی امام جمعه واوان و عبداللهیان فرمانده سپاه اسلامشهر از پدر بزرگوار شهید محمود شفیعی تقدیر به عمل آمد. همچنین از وحید قاسمی شاعر انقلابی و عباس گودرزی، نقاش انقلابی و تنی چند از فعالان جبهه جنگ نرم تقدیر به عمل آمد.

شهید جاویدالاثر محمود شفیعی یکی از شهدای مدافع است که از سال ۸۰ مشغول فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم کشور از جمله بخش هایی از استان کرمانشاه بوده است همچنین در طول مدت مبارزه با تروریست‌ها در سوریه از رسیدگی به محرومان غافل نبوده است و به‌صورت شبانه برای محرومان منطقه وعده غذایی آماده می‌کرده است. محمود شفیعی در آذرماه سال ۹۴ در جریان درگیری‌های رزمندگان جبهه حق در مقابل تکفیری‌ها در حلب سوریه به شهادت رسید.

حجت الاسلام احمد پناهیان در رسای مقام والای شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم گفت: باید دقت کرد که شهیدان نمرده‌اند و زنده‌اند و پس از شهادتشان تأثیرگذاری بیشتری بر اطرافیان خود می‌گذارند. مجلس شهیدان، مجلس عزم کردن جزم‌هاست و هرکس بنا دارد تا احیا شود باید به مجلس شهدا برود چون مجلس بزرگداشت شهیدان مجلس اولیاء الله است.

وی در ادامه با بیان نقل قولی از مقام معظم رهبری که:« شهدای مدافع حرم، شهدای مضاعف هستند زیرا هم شهید در معرکه هستند و هم هجرت کرده‌اند.» بیان داشت: انگیزه شهدای مدافع حرم تنها دفاع از حرم حضرت زینب(س) نبوده است بلکه هدف این شهدا حفظ ریشه اسلام بوده است.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: سال‌هاست که استکبار و کفر جهانی برنامه‌ریزی کرده است تا ریشه اسلام را از بن و بنیاد برکند اما در ابتدا به مصادیق و علامت‌های اسلام حمله می‌کند تا غیرت مسلمانان را امتحان کند؛ وقتی ببیند مسلمانان به ظواهر امر بی‌اعتنا هستند، دیگر کندن ریشه اسلام برای آن‌ها کاری ندارد.

حجت الاسلام پناهیان درباره شخصیت شهید محمد شفیعی خاطرنشان کرد: عزیزی که جوانی خود را در این مسجد سپری کرده است و در این مسجد رشد کرده است و این خانه‌‌ خدا شرافت پیدا کرده است که محل تربیت جوانی شود که امروز به این بلوغ رسیده است که از زن و فرزند خود به راحتی بگذرد.

وی در ادامه افزود: من از نزدیک تعلق خاطر این شهید به فرزندان خود را در سفرهای جهادی می‌دیدم به همین سبب یک روز به ایشان گفتم: «شما با این تعلق خاطری که فرزندانت به تو دارند چه‌طور می‌خواهی به سوریه برگردی؟» شهید لبخندی زد و گفت: «حاجی! حساب آن جداست.» جنگ در سوریه، عراق، بحرین، یمن و یا در هر جای عالم اسلام جنگ اسلام و کفر و جنگ میان حق و باطل است و رزمندگان تنها مدافعان حرم نیستند بلکه مدافعان حریم اسلام و ولایت هستند.

حجت الاسلام پناهیان گفت: باید به خود ببالیم که در زمانه‌ای هستیم که چنین انسان‌هایی را خدا در کنار ما، در مسجد ما، در محله ما و در جلوی چشم ما تربیت می‌کند و حجت را بر ما تمام می‌کند؛ آیا امروز همه خانواده‌ها این را قبول می‌کنند که فرزندانشان عازم مناطق عملیاتی برای مبارزه با دشمن اسلام شوند؟ اسم «مؤمن» را خیلی‌ها یدک می‌کشند اما این شهیدان بودند که مؤمنان حقیقی بودند.

این کارشناس مکتبی خاطر نشان کرد: با توجه به سخن حضرت امیرالمومنین(ع) که می‌فرمایند:«و الشَّریعَةُ سُلطانٌ تَجِبُ لَهُ الطاعَةُ ، و الطاعَةُ سِیاسَةٌ یَقومُ بها المَلِكُ» بسیاری از سیاستمداران کنونی سیاست مدار نیستند بلکه سیاست‌بازند زیرا تحت حاکمیت اندیشه ولایت قرار ندارند؛ ننگ و نکبت ابدی را برای خودشان خریدند کسانی که تا همین چند روز پیش می‌گفتند: «ما با شیطان توانستیم مذاکره کنیم.»

وی افزود: ماهیت اسلام انقلاب است و دانش آموزان نیز باید با اسلام انقلابی تربیت شوند و مسلمان غیرانقلابی دیگر مسلمان نیست؛ اگر کسی ادعا می‌کند مسلمان پیغمبر خاتم است، پیغمبر خاتم نیز وظیفه داشت تا از کفار تبعیت نکند؛ عظیم‌ترین نعمت خداوند متعال به ما این است که خدا با رهبر ماست.

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: سیاست‌بازان کنونی از امید حرف می‌زنند اما ریشه امید را در بین مردم خشک می‌کنند، از تدبیر صحبت می‌کنند اما اوج بی‌تدبیری خود را نشان می‌دهند؛ تا زمانی که مردم با ولی فقیه پیوند ایمانی و قلبی دارند از فتنه‌ها می‌توان عبور کرد و کسانی که بخواهند این ارتباط عمیق با ولی را خدشه دار کنند، آن‌ها را از ریشه ساقط خواهیم کرد. شهید محمود شفیعی امروز در میدان مبارزه است و منتظر ایمان عمیق و حرکت همرزمانش در همه سنگرهاست.

در حاشیه برنامه سالگرد شهید، مراسم دمام زنی و نمایشگاهی با محوریت شهدای مدافع حرم نیز برپا بود.

سایر عکس‌های مراسم در ادامه قابل مشاهده است:

در  روزهای آتی خبرگزاری تسنیم طی پرونده‌ای تفصیلا به معرفی شهید مدافع حرم، محمود شفیعی و فعالیت‌های مختلف او می‌پردازد.

انتهای پیام/

یادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی

یادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی

یادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعیامروز شهید محمود شفیعی در میدان مبارزه منتظر حرکت همرزمانش در همه سنگرهاستیادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعییادواره شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی R1013186/P1011117 سوریه مدافع حرم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.